30 decembrie 2019 – SCRISOARE DE MULȚUMIRE

Sfârșitul unui an reprezintă de fiecare dată un moment al bilanțului, un moment în care se pot aduna la un loc obiective, realizări, neîndepliniri și speranțe de viitor. Acest an s-a dovedit a fi unul greu, în care am avut obiective îndrăznețe, mare parte din ele fiind încununate de reușite.

Au fost multe situații în care am făcut apel la oameni de bine care să sprijine eforturile noastre, care să ne ajute acolo unde nu am putut reuși singuri. Ajutorul acestor oameni numiți generic ”sponsori” a fost esențial în a îndeplini  parte din obiectivele propuse, în a remedia unele probleme. Sunt situații în care gândurile bune și sușținerea morală nu ajung, sunt situații în care doar banii și valorile materiale efective constituie unicul ajutor.

Cu gândul la ce am făcut și cu speranta la ce vom face, întreaga echipă de conducere a Spitalului  Municipal  de  Urgenţă “Elena Beldiman” Bârlad aduce mulțumiri societăților și persoanelor fizice care au sponsorizat această instituție, ”sponsori” care, din multul sau puținul lor, au donat, din constiință și  omenie, bani sau obiecte, care indiferent de valoarea lor au valorat înzecit pentru noi.

Generozitatea dumneavoastră a fost unul dintre factorii importanți care a contribuit la reușita obiectivelor propuse. Ne simțim onorați și mândri totodată că ne-ați ales, ne-ați sprijinit la nevoie și contăm și pe viitor pe susținerea dumneavastră!

În mod deosebit mulțumim domnului Constantin Duluțe pentru sprijinul substanțial acordat în fiecare an pentru realizarea obiectivelor și a visului nostru!

Multumim  din suflet:

• ASOCIAȚIA BUNA ZIUA, COPII DIN ROMÂNIA
  • ASOCIAȚIA CLUB ROTARY Bârlad
  • ASOCIAȚIA CREȘTINĂ DE MISIUNE ȘI AJUTORARE BETANIA Bârlad
  • ASOCIAȚIA PODUL DRAGOSTEI ROMÂNIA
  • ASOCIAȚIA UN NOU INCEPUT IN VIAȚĂ Bârlad
  • BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂ
  • BOEHRINGER INGELHEIM RCV GMBH&CO KG VIENA, Sucursala Bucuresti
  • CMI MIHĂILĂ GIORGIANA
  • DR. CHIOSA ANA-MARIA (persoană fizică)
  • EUROPHARM HOLDING
  • S.C. TERAPIA SRL Bârlad
  • SCOALA GIMNAZIALĂ VASILE PÂRVAN Bârlad
  • SINDICATUL INDEPENDENT AL MEDICILOR Vaslui
  • VÂLCIU CONSTANTIN (persoană fizică)
  • VLĂSCEANU PETRE (persoană fizică)

Și în încheiere,  dar nu în utimul rând, mulțumim întregului personal al spitalului precum și angajaților societăților comerciale S.C. BERLIN SRL Bârlad si S.C. VANBET SRL, oameni cu suflet mare, care au ales să doneze  2% din impozitul pe venit in contul Asociației Sfântul Spiridon Bârlad!

Vă mulțumim!

LA MULȚI ANI 2020!

Susține Spitalul Municipal  de  Urgenţă “Elena Beldiman” Bârlad!

Donează și ajută-ne să putem ajuta pe cei aflați în suferință, să ne continuam proiectele, și să inițiem unele noi!