Astăzi 6 mai, Spitalul Municipal de Urgență Elena Beldiman Bârlad a celebrat Ziua Mondiala a Igienei Mâinilor. Împreună, echipa SPLIAAM, directorul de ingrijiri și asistenții sefi au reamintit colegilor din sectii importanta spalarii mâinilor, cea mai simpla si la indemana metoda de prevenire a infectiilor asociate asistenței medicale.
Ni s-au alăturat cu acordul lor, cadrele medicale, copii din sectia de Pediatrie, mamele, elevii Școlii Postliceale Sanitare FEG Education Bârlad.
Speram ca aceasta campanie sa-si fi atins scopul! Vrem sa schimbam mentalități și obiceiuri si sa promovam un comportament igienic adecvat! Noi spunem ca se poate!!!! Nu ne oprim aici!!
Multumim celor implicati!👏👏👏
Și-am început !
Și nu ne oprim aici !

“Clean care for all-it’s in your Hands”