Astăzi Spitalul Municipal de Urgență “Elena Beldiman” Bârlad a primit vizita doamnei Prim-Ministru Viorica Dăncilă, a Ministrului Sănătății Sorina Pintea si a oficialităților locale si județene.

Discuțiile avute în prezența reprezentanților corpului medical au adus în prim plan problemele spitalului nostru și ca o concluzie finală ne-a fost promis sprijinul pentru construirea unui spital monobloc care să cuprindă toate specialitățile.
În același context, am primit cu bucurie vestea alocării sumei de 13.382 mii lei pentru achiziția de aparatură medicală inclusă în Lista de investiții pentru anul 2019.
Mulțumim tuturor celor care au contribuit la acest demers!
Comunitatea noastră, orașul Bârlad cât si localitățile limitrofe au nevoie de acest Spital Nou!!