Conducerea Spitalului Municipal de Urgență Elena Beldiman Bârlad mulțumește reprezentanților clubului Rotary Bârlad și Fundației “Portul Speranței” Bârlad pentru ajutorul acordat pacienților unității noastre, constând în 30 de cărucioare pentru transport, curele de mobilizare si alte materiale ce ușurează munca personalului medical. Totodată în cadrul întâlnirii a avut loc si o instruire susținută de traineri americani despre metode specifice manipulării pacienților imobilizat.

Cuvintele sunt de prisos, faptele vorbesc!!

Multumim!