Continuitate. Cu oameni. Pentru oameni. Langa oameni.

Saptamana aceasta , Spitalul municipal de urgenta a pus in functiune 8 ecografe stationare de ultimă generație, concepute pentru imagistica cardiacă transesofagiană 2D și 4D, aplicații coronariene, pediatrice, cord fetal, de obstetrică, ginecologice, abdominale, părți moi, tiroidă, cefalice, sistem vascular periferic, musculoscheletal, urologice.

Personalul medical care va utiliza aceste ecografe a fost deja instruit de catre partenerul nostru din Bucuresti, SC MEDIST IMAGING&P.O.C.

Cele 8 ecografe performante vin in sprijinul atat al personalului medical, cat mai ales al pacientilor, principalii beneficiari ai acestor echipamente performante.

Practic, aceste ecografe de inalta performanta vor contribui la cresterea calitatii serviciilor medicale oferite in cadrul  , precum si exercitarea unui act medical de calitate superioara.