Cu adânc regret și multă tristete, Spitalul Municipal de Urgență “Elena Beldiman” anunță decesul dlui Dr. Mihai Busuioc- medic primar, care a activat in cadrul secției de Anestezie și Terapie Intensiva.
               Dr. Mihai Busuioc a fost angajat la spitalul nostru din data de 1 noiembrie 1965.
               A fost apreciat și respectat de către colegi si pacienți, pentru profesionalismul, empatia, înțelegerea cu care trata pacienții și dorința neclintită de a-i ajuta pe toți.
Întregul colectiv exprimă sincere condoleanțe și sentimente de profundă compasiune familiei, rudelor, prietenilor și tuturor celor ce au avut posibilitatea să il cunoască şi să il aprecieze ca pe un medic extraordinar şi om luminos.
                 Zbor lin către Paradis, domnule dr. Busuioc!