Primul pacient vindecat de COVID-19 la Spitalul Municipal de Urgenta “Elena Beldiman” Barlad!

Momentul de bucurie de astazi este legat de succesul echipei medicale din Sectia de Boli infectioase a spitalului nostru! Avem primul pacient vindecat externat de COVID-19!

Este vorba despre o femeie de 60 ani care a fost internata in spitalul nostru 18 zile. Ultimele doua rezultate ale testelor realizate au fost negative, iar conform definitiei de caz pacienta este considerata vindecata, starea de sanatate fiind buna. Aceasta a fost transportata cu ambulanta in localitatea de domiciliu.

Ii multumim doamnei ca a colaborat cu personalul medical si a ascultat sfaturile medicilor!

Felicitari tuturor cadrelor medicale!

CONDUCEREA,