Zilele de dinaintea Crăciunului sunt pline de farmecul colindelor!

Copiii din cadrul Grupului coral “Flori de vis” de la Școala Generală Manolache Costache Epureanu, dirijat de doamna profesor Arteni Liliana si grupul de copii de la “Comunitatea Elena” din Bârlad, coordonați de doamna Siriopol Afrodita, au ales și in acest an să colinde pacienții si cadrele medicale din Spitalul Municipal de Urgență Elena Beldiman Bârlad.
De la mic la mare, zâmbitori si plini de voie bună, acești copii minunați au fost primii vestitori ai nașterii Domnului în spitalul nostru.
Le mulțumim pe această cale si-i așteptăm și la anul să ne umple sufletele de bucurie.

Zilele de dinaintea Crăciunului sunt pline de farmecul colindelor!Copiii din cadrul Grupului coral "Flori de vis" de la…

Publicată de Spitalul Municipal de Urgență pe Vineri, 20 decembrie 2019